10.01.2013

Warsaw Skyscrapers

Po dłuższym przywiązaniu do łóżka z powodu choroby w końcu wybrałem się na spacer z aparatem. Padający śnieg z deszczem nie przeszkodził mi z fotografowaniem mojej warszawskiej Woli.
Na pierwszych dwóch zdjęciach znajduje się Warsaw Trade Tower, drugi po Pałacu Kultury i Nauki najwyższy budynek w Warszawie wybudowany w latach 1997-1999 przez firmę Daewoo.
Kolejne dwa zdjęcia przedstawiają hotel Hilton. Na zdjęciu po lewej stronie jest Hotel Westin. Budynek ma 92 metry wysokości, a koszt jego budowy wyniósł blisko 80 mln euro. Bardzo efektownie wygląda oświetlana nocą tuba w której znajdują się panoramiczne windy. Z kolei na zdjęciu po prawej stronie znajduje się wieżowiec Rondo 1. Budynek powstał w latach 2003-2006. Ciekawostką związaną z tym wieżowcem jest fakt, że po wybudowaniu drugiej linii metra zostanie on bezpośrednio połączony ze stacją Rondo ONZ.


Ostatnie zdjęcie przedstawia wybudowany w 2000 roku PZU Tower. W tym miejscu stał niegdyś główny budynek Gminy Żydowskiej w Warszawie, który w katach 50' został zburzony.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz